רשלנות רפואית

אנשים מסתמכים על אנשי מקצוע בתחום הבריאות כדי לעזור להם לשמור על בריאות נאותה לטפל בהם כאשר הם חולים אך לפעמים טעויות במתן הטיפול הרפואי קורות ותוצאותיהם יכולות להיות קשות מנשוא.

כאשר רשלנות רפואית מתרחשת, לנפגעים עשויה להיות עילת תביעה נגד הרופא המטפל ו/או המוסד הרפואי ו/או הצוות הרפואי אך להוכיח רשלנות רפואית זו יכולה להיות משימה לא פשוטה שכן על הנפגע להוכיח כי הרופא או הצוות הרפואי לא נהגו כפי שרופא סביר באותם נסיבות היה צריך לנהוג.

סוגים נפוצים של רשלנות רפואית
מבחינה טכנית, בכל פעם שאדם מטופל על ידי רופא מקצועי, קיים סיכון של רשלנות רפואית עם זאת, ישנם סוגים שהם נפוצים יותר מאחרים.

  • אבחנה מוטעית – כאשר הרופא המטפל אבחן לא נכונה את מצבו הרפואי של המטופל וכתוצאה מכך נגרם למטופל נזק.
  • אבחנה מאוחרת –  כאשר הרופא המטפל אינו מזהה את המצב הרפואי או המחלה  במועד סביר ובכך מצבו הרפואי של המטופל מחמיר ובמקרים מסוימים עד למצב בלתי הפיך.
  • רשלנות בלידה ובמעקב הריון – מעקב רשלני של הריון אשר נעשה באופן שגוי יכול לגרום להשלכות רפואיות חמורות הן לעובר והן לאם.
  • טעויות במתן טיפול תרופתי – מתן תרופה לא נכונה או אי מתן תרופה הנכונה או מתן תרופה ללא בירור או למרות רגישות ידועה לאותה תרופה  או מינון לא נכון ניתן יכול להוות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.
  • טעויות כירורגיותדברים רבים יכולים להשתבש במהלך הניתוח, כולל טעויות  המנתח ו/או צוות רפואי לרבות פגיעה באיברים שלא לצורך או ביצוע פעולה כירורגית באיבר לא נכון ו/או ביצוע בפעולות כירורגיות בניגוד לחוק, לספרות הרפואית, הנחיות ונהלים.

כאשר מטופל חושב שארעה בעניינו רשלנות רפואית מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין העוסק בתחום כדי לבחון האם אכן קיימת עילת תביעה כנגד רופא או מוסד רפואי  ובהמשך לבחון הגשת תביעה בהתאם. עורך הדין אמיר עטיה יסייע לך במתן יעוץ ולווי משפטי המשלב בחינת המקרה, בניית התיק והכנתו ועד להגשת התביעה בפועל.

רשלנות רפואית